5 Popularnych olejków eterycznych i możliwości ich wykorzystania

Możliwości wykorzystania 5 najbardziej popularnych olejków eterycznych

lawenda

Lawenda

– CIAŁO

Ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz rozkurczające Może być stosowana przy bólach głowy, migrenach, bólach miesiączkowych i reumatycznych. Doskonale radzi sobie przy drobnych zranieniach, otarciach, ukąszeniach owadów i oparzeniach

+ MÓZG

Z uwagi na działanie uspokajające lawenda, ułatwia zasypianie, zmniejsza stany pobudzenia, napięcia i nerwowość. Może być stosowana wspomagająco w terapii przy obniżonym nastroju, depresji, zaburzeniach lękowych.

Cytryna

– CIAŁO

Właściwości antyseptyczne pomagają w walce z przeziębieniem, w grypie. Wzmacnia odporność. Pomocna przy infekcjach skórnych i obniżeniu ciśnienia krwi.

+ MÓZG

Umożliwia łagodzenie lęków i stresu, stanów przy

Rozmaryn

– CIAŁO

Przynosi ulgę przy wystąpieniu obrzęków i żylakach. Pomocny przy migrenach, bólach głowy, bólu reumatycznym i mięśniowym. Poprawiając wydajność układu krążenia, wspiera przy niskim ciśnieniu.

+ MÓZG

Idealny do pobudzenia koncentracji, zaburzeniach pamięci. Stymulując układ nerwowy, stosowany jest w apatii, depresji, psychicznym zmęczeniu.

Eukaliptus

– CIAŁO

Działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, antyseptyczne, wykorzystywane jest w problemach z górnymi drogami oddechowymi, opryszczkach, gojeniu się ran.
Działanie rozkurczowe sprawdza się przy problemach żołądkowych, dużym wysiłku fizycznym – przy bólu mięśni i nerwów i bólach reumatycznych.

+ MÓZG

Wspiera motywację. Zachęca do działania.

Melisa

– CIAŁO

Ma działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne i antyoksydacyjne. Dobrze sprawdza się podczas bolesnego miesiączkowania i w problemach żołądkowych.

+ MÓZG

Zdecydowanie obniża zdenerwowanie, uspokaja, rozluźnia i pomaga przy bezsenności. Stosowana przy silnym stresie i lęku.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Disclaimer

Pisanie tekstów jest dla nas radością. Chcemy dzielić się wiedzą i zdobywanymi wzmiankami dotyczącymi sił natury. Niniejszym traktując rzecz hobbystycznie informujemy, że wszelka merytoryka tutaj zawarta, ma funkcję informacyjną i nie służy diagnostyce ani poradom zdrowotnym. Według prawa zadania te są kompetencją lekarzy i tym się kierujmy.

Justyna Lichtenberg

Justyna Lichtenberg

analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *