Basil – Bazylia (Ocinum basilicum)


Bazylia

Pomocna przy zmęczeniu psychicznym.
Rozjaśnia umysł. Stosowana w dolegliwościach żołądkowych, migrenach, stanach depresyjnych.

Basil ma ciepły, pikantno-ziołowy aromat, znany z redukcji uczucia niepokoju lub lęku. Niesie ogromne korzyści dla ciała i umysłu. Ze względu na wysoką zawartość linalolu pomaga zredukować uczucie napięcia. Często używana w kuchni dodaje potrawom świeżego, ziołowego aromatu. Zapach bazylii ułatwia koncentrację oraz pomaga doświadczyć głębokiego relaksu.

Podstawowe korzyści Bazyli

Rozpylany olejek pobudza koncentrację.
Zmieszany z Geranium lub Wild Orange do masażu, ma działanie pocieszające.
Dodany do posiłku, np. włoskiej kuchni odświeża jego smak.

Bazylia Emocjonalnie

Olejek odnowy ( Od Nowa)

Symptomy wyczerpania nadnerczy, jak min. osłabienie, uczucie zmęczenia, niska energia, poczucie przeciążenia, bóle brzucha, nudności, wymioty, niemożność poradzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, to takie których zniesienie może być wsparte przez Bazylię. Zapach Bazylii niesie siłę dla serca i relaks dla umysłu.

Olejek ten również sprawdzi się w stanach pobudzenia nerwowego, lęków i rozpaczy, ponieważ wspiera on tych, którzy są w momencie umysłowych zmagań. Niesie regenerację sił witalnych po długim okresie wyczerpania i wypalenia. Bazylia może wzmacniać nadnercza oraz przywracać ciału, jego naturalny rytm snu, aktywności i odpoczynku.

Olejek z Bazylii, jest również pomocny w oduczaniu się niekorzystnych nawyków. Daje zmęczonej duszy, nadzieję i optymizm. Może wspierać jednostkę w porzuceniu niekorzystnych stymulacji (substancji stymulujących), jak i pomagać w wyjściu z uzależnienia.

Dzięki wzmocnieniu naturalnej energii jednostki, wspiera ją do osiągnięcia większej harmonii i zdrowia. Po krótce – Bazylia jest przeznaczona tym, którzy są zmęczeni na ciele i umyśle, oraz tym, którzy potrzebują wzmocnienia i odnowy.

Zakres działania Bazylii, przy emocjach negatywnych: lęk, zmęczenie, przeciążenie, negatywne nawyki. Oferuje zwrócenie się ku emocjom pozytywnym: wpierającym czynniki jak – energia, odnowa, regeneracja, wzmocnienie, pomoc w wypoczynku

Jak stosować Bazylie

Inhalacja, na skórę,

– 3-4 krople w dyfuzorze
– rozcieńcz 1 kroplę w 120 ml płynu do wypicia
– zaaplikuj 1-2 krople na wybrany obszar ciała. Używaj w rozcieńczeniu by zminimalizować ryzyko podrażnienia.

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część 1
Następny 4 Najlepsze olejki eteryczne na bakterie

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *