Bergamotka


Bergamotka

Dzięki właściwościom poprawiającym nastrój i wyciszającym jednocześnie, Bergamotka zmniejsza uczucie lęku. Jednocześnie oczyszcza i odświeża.

Bergamotka była używana przez Włochów w stanach gorączkowych, chroniła przed malarią, pomagała w pozbyciu się pasożytów z organizmu. Jest najdelikatniejszym z cytrusów, wymagającym odpowiedniego klimatu i gleby do uprawy.

Podstawowe Korzyści Bergamotki

Ma działanie uspokajające, antybakteryjne, przeciwgrzybicze. Pomaga zwalczać stany depresyjne i wspiera układ hormonalny.

Bergamotka Emocjonalnie

Bergamotka Emocjonalnie

Bergamotka jest olejkiem samoakceptacji.

Wyzwala od uczucia rozpaczy, samosądu, niskiego poczucia własnej wartości. Wspiera jednostki potrzebujące samoakceptacji i miłości własnej. Bergamotka zaprasza Osobę na spojrzenie na życie, z większą dawką optymizmu. Ma ona oczyszczający efekt, uwalniając od zastałych uczuć i ograniczonych twierdzeń.  Z uwagi na ugruntowane wierzenia dotyczące własnej Osoby – samosądy o niewspierających przekonaniach, że Osoba jest zła, nie wystarczająco dobra, że nie da się Jej kochać – zdaje się chować za maską radości.

Może obawiać się ujawnienia swoich prawdziwych myśli i uczuć. Oczyszczające właściwości Bergamotki, generują ruch w systemie energetycznym jednostki, który niesie nadzieję.

Tym sposobem Bergamotka, jest wspaniałym narzędziem dla tych, którzy nie są w najlepszej formie psychicznej, mając obniżony nastrój i poczucie beznadziei. Budzi ona duszę i wiarę we własne możliwości, by oferować odwagę w uzewnętrznieniu samego siebie. Wnosi optymizm i pewność siebie, niosąc prawdziwą samoakceptację. Bergamotka naucza, by odpuścić samo-osąd, poprzez naukę bezwarunkowej miłości, zaczynając od samego siebie.

Zakres działania Bergamotki, przy emocjach negatywnych: samosąd, niskie poczucie własnej wartości, niska samoocena, poczucie beznadziei i braku miłości.

Oferuje zwrócenie się ku emocjom pozytywnym: optymizm, samoakceptacja, pewność siebie, poczucie nadziei, bycia wystarczająco dobrym, miłości.

Jak stosować Bergamotkę

Może być stosowana bezpośrednio na skórę – po aplikacji należy unikać ekspozycji na słońce przez 72h. 
Do inhalacji.

– aplikuj bezpośrednio na wybrany obszar skóry
– inhaluj z buteleczki lub rozpylaj w dyfuzorze
– używaj jako naturalnego aromatu, 1 kropla na ½ szkl. wody.

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Zadbaj o siebie naprawdę – ale jak?
Następny Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część 1

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *