Black pepper – Czarny pieprz ( Piper nigrum )


Black pepper – Czarny pieprz ( Piper nigrum )
spotify podcast badge blk grn 660x160 1
Stitcher Listen Badge Color Light BG
google play badge
siły Natury deezer
sn itunes

Warte uwagi jest użycie na skórę ponieważ pomaga wspierać odporność, stymuluje krążenie, rozgrzewa, pobudza, uśmierza ból.

Doskonale znany w kuchni, nadaje potrawą wyrazistości. Przez tysiąclecia używany był jako wsparcie w walce z malarią, cholerą, problemami trawiennymi.

Podstawowe korzyści Czarnego Pieprzu

Pomaga zwalczać choroby sezonowe. Rozgrzewa i ma właściwości antyoksydacyjne. Ułatwia dotlenienie komórkowe, wspiera system endokrynny. Pobudza apetyt. Łagodzi ból zębów oraz bóle mięśni.

Czarny pieprz Emocjonalnie

Ujawnienie Prawdziwego Oblicza

Czarny Pieprz pomaga wyzbyć się masek, za którymi ukrywa się, prawdziwe „Ja”.

Od okresu dzieciństwa, większość ludzi była nauczana, że wybrane uczucia i zachowania są poprawne, podczas kiedy inne, nie. Ludzie od najmłodszych lat uczą się, że aby być wartymi miłości i akceptacji, muszą ukrywać nieporządane społecznie aspekty siebie, za maską lub wykreowaną pozą. Czarny Pieprz zaprasza, do prawdziwego ujawnienia siebie, poprzez zagłębienie się, w mniej rozumiane części „Ja”. Im bardziej te aspekty są odsunięte, zakopane i oddalone, tym bardziej szukają one drogi uzewnętrznienia.

Jeżeli nie są uczciwie rozpoznane i oswojone wewnętrznie, będą często wyrażane, poprzez zachowania kompulsywne i obsesyjne. Czarny Pieprz również wznieca ogień duszy, napełniając ją motywacją, wysoką energią i otwiera drogę do zrozumienia oraz zdrowienia. Daje jednostce siłę do zmierzenia się z wyzwaniami i problemami, które niesie ona w sobie, i zaprasza on do integracji z własnym „Ja”.

Zakres działania wsparcia Pieprzu przy emocjach negatywnych: emocjonalna nieuczciwość, emocje odrzucone, poczucie bycia w pułapce, duma, przesądność, osądzanie. W zakresie emocji pozytywnych ułatwia: emocjonalna uczciwość, autentyczność, odwaga, motywacja, samoświadomość, osobista integracja

Jak stosować Czarny Pieprz

+ aromatycznie
+ na skórę w rozcieńczeniu

– 3-4 krople w dyfuzorze
– do doprawiania posiłków
– rozcieńczony na skórę (1-2 krople na łyżkę oleju bazowego)

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Kawa czy drzemka? Właśnie spełniło się Twoje marzenie bo… obie naraz! Power Nap.
Następny Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część 2

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *