Black pepper – Czarny pieprz ( Piper nigrum )


Black pepper – Czarny pieprz ( Piper nigrum )

Warte uwagi jest użycie na skórę ponieważ pomaga wspierać odporność, stymuluje krążenie, rozgrzewa, pobudza, uśmierza ból.

Doskonale znany w kuchni, nadaje potrawą wyrazistości. Przez tysiąclecia używany był jako wsparcie w walce z malarią, cholerą, problemami trawiennymi.

Podstawowe korzyści Czarnego Pieprzu

Pomaga zwalczać choroby sezonowe. Rozgrzewa i ma właściwości antyoksydacyjne. Ułatwia dotlenienie komórkowe, wspiera system endokrynny. Pobudza apetyt. Łagodzi ból zębów oraz bóle mięśni.

 Gdzie kupić olejki eteryczne – 
Czyste.

Czarny pieprz Emocjonalnie

Ujawnienie Prawdziwego Oblicza

Czarny Pieprz pomaga wyzbyć się masek, za którymi ukrywa się, prawdziwe „Ja”.

Od okresu dzieciństwa, większość ludzi była nauczana, że wybrane uczucia i zachowania są poprawne, podczas kiedy inne, nie. Ludzie od najmłodszych lat uczą się, że aby być wartymi miłości i akceptacji, muszą ukrywać nieporządane społecznie aspekty siebie, za maską lub wykreowaną pozą. Czarny Pieprz zaprasza, do prawdziwego ujawnienia siebie, poprzez zagłębienie się, w mniej rozumiane części „Ja”. Im bardziej te aspekty są odsunięte, zakopane i oddalone, tym bardziej szukają one drogi uzewnętrznienia.

Jeżeli nie są uczciwie rozpoznane i oswojone wewnętrznie, będą często wyrażane, poprzez zachowania kompulsywne i obsesyjne. Czarny Pieprz również wznieca ogień duszy, napełniając ją motywacją, wysoką energią i otwiera drogę do zrozumienia oraz zdrowienia. Daje jednostce siłę do zmierzenia się z wyzwaniami i problemami, które niesie ona w sobie, i zaprasza on do integracji z własnym „Ja”.

Zakres działania wsparcia Pieprzu przy emocjach negatywnych: emocjonalna nieuczciwość, emocje odrzucone, poczucie bycia w pułapce, duma, przesądność, osądzanie. W zakresie emocji pozytywnych ułatwia: emocjonalna uczciwość, autentyczność, odwaga, motywacja, samoświadomość, osobista integracja

Jak stosować Czarny Pieprz

+ aromatycznie
+ na skórę w rozcieńczeniu

– 3-4 krople w dyfuzorze
– do doprawiania posiłków
– rozcieńczony na skórę (1-2 krople na łyżkę oleju bazowego)

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Kawa czy drzemka? Właśnie spełniło się Twoje marzenie bo… obie naraz! Power Nap.
Następny Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część 2

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *