Ból mięśni – przeziębienie czy grypa czy Wintergreen ewentualnie Golteria?


Ból mięśni – przeziębienie czy grypa czy Wintergreen

Częściową ulgę dla ciała masz już w kuchni

Olejek Wintergreen jest olejkiem eteryczny pozyskiwany z liści wiecznie zielonej rośliny Gaultheria procumbens, inaczej Golteria lub Strzęśla rozesłana.

Ma naturalny słodki i świeży zapach, zbliżony do olejku miętowego.

Z zimozielonych liści, uwalniane są salicylany metylu. Olejek Golteria zawiera go w ilości aż 85 do 99 procent i jest to jedno z najlepszych źródeł tego przeciwzapalnego związku na świecie.

Indianie stosowali ten olejek w leczeniu bólu pleców, reumatyzmie, gorączce, bólu głowy i bólu gardła. Wykorzystywano go jako środek przeciwbólowy, wiatropędny, ściągający i miejscowo działający na skórę.

Golteria szybko wchłania się w skórę i działa jako naturalny środek odrętwiający. Wspomaga także krążenie krwi i chłodzi podrażnienia, co działa kojąco na opuchniętą skórę.

Olejek Golteria był używany przez dziesięciolecia jako składnik aktywny w wielu miejscowych lekach przeciwbólowych, aby złagodzić bóle stawów i kości.

Dziś jest powszechnie stosowany również w celu zmniejszenia innych bolesnych stanów, na przykład jako naturalny lek na ból głowy, objawy PMS i zapalenie stawów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Golteria naturalnie zawiera aktywne składniki, które działają podobnie do aspiryny.

1 5

Wspomoże leczenie przeziębienia i grypy

Liście Golteria zawierają substancję chemiczną podobną do aspiryny, która może pomóc zmniejszyć ból, przekrwienie, obrzęk i gorączkę związane z powszechnymi chorobami. Można udrożnić nos i oddychać głębiej, łącząc olejek Golteria i olej kokosowy, a następnie wcierając je w klatkę piersiową i górną część pleców, tak jak popularne maści x, y, „V”.

2 5

Przyniesie ulgę w bólu mięśni

Stosując środki łagodzące ból mięśni, może udało Ci się wyczuć w nich aromat mentolu? Jest prawdopodobne, że produkt zawiera olejki z mięty pieprzowej lub Golteria, ponieważ one oba są uważane za „przeciwdziałające podrażnieniom” . Środek przeciw podrażnieniu to substancja, która powoduje podrażnienie lub łagodne zapalenie w jednym miejscu, w celu zmniejszenia dyskomfortu i / lub stanu zapalnego w innym miejscu. Strategia ta należy do bardziej ogólnej kategorii przeciwstymulacji. .

Olejek Golteria zmniejsza obrzęki i podrażnienia, które występują wokół bolesnych mięśni, tkanek i stawów. Kilka kropel wmasowanych w skórę doskonale nadaje się do łagodzenia obolałych stawów przed ich zapaleniem lub reumatyzmem. Jest także pomocny w leczeniu bólu mięśni i przewlekłego bólu szyi, a także w łagodzeniu bólu dolnej części pleców.

Miejscowo: Nie zaleca się stosowania czystego skoncentrowanego olejku Golteria bezpośrednio na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia go bezpiecznym olejem nośnikowym. Na początek używa się niewielkiej ilości, zaledwie 1–2 kropli i miesza z olejem kokosowym, oliwkowym, migdałowym lub olejem jojoba. Dopiero wówczas stosuje na skórę i wmasowuje w mięśnie. Użycie jednorazowo większej ilości olejku, nie przyniesie lepszych rezultatów, a może powodować podrażnienie.

Przepis na krem na obolałe mięśnie

Przenika głęboko, zapewniając kojące i relaksujące uczucie. Może się przydać po zakończeniu treningu.

Składniki:

1/2 szklanki oleju kokosowego

1/4 szklanki startego wosku pszczelego

2 łyżeczki proszku Cayenne

2 łyżeczki Imbiru lub Kurkumy w proszku

15 kropli olejku Golteria (możesz również użyć częściowo olejku miętowego)

15 kropli olejku Lawendowego

Słoik

Przygotowanie:

Umieść wszystkie oleje, poza eterycznymi, w słoiku i wstaw do kąpieli wodnej.

Pozwól zawartości się stopić. Wymieszaj, aby połączyć składniki. Dodaj Cayenne i Imbir / Kurkumę.

Pozostaw do zmniejszenia temperatury, a następnie dodaj olejki eteryczne. Dokładnie wymieszaj. Odstaw. Stosuj w razie potrzeby.

Korzyści olejku Golteria obejmują:

Walka z chorobami zapalnymi

Uśmierzanie bólu

Zmniejszenie obrzęku i podrażnienia

Poprawa trawienia

Usuwanie podrażnienia skóry

Poprawa czujności i zmysłów

Leczenie przeziębienia, gorączki, infekcji i grypy

3 4

Wysokie dawki mogą być toksyczne, dlatego unikaj stosowania olejku Golteria bezpośrednio na skórę. Używaj bardzo małych ilości olejku, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz go wypróbowywać. Uważaj również, aby trzymać go z dala od oczu, błon śluzowych w nosie, zwierząt domowych i dzieci.

Salicylan metylu może być szkodliwy, gdy jest stosowany na otwarte rany, wewnętrznie, u niemowląt i dzieci oraz u osób z alergią, należy zachować ostrożność i skonsultować decyzję o jego stosowaniu ze specjalistą lub lekarzem prowadzącym.

Ponieważ olejek eteryczny i jego składniki mogą być wchłaniane przez skórę, może wystąpić zatrucie po miejscowym zastosowaniu salicylanu metylu lub olejku Golteria. Ze względu na podobieństwo strukturalne między salicylanem metylu i kwasem acetylosalicylowym (aspiryną), u osób, które przyjmowały Wintergreen przez dłuższy czas, zaobserwowano zespół toksyczny podobny do obserwowanego w salicylizmie, charakteryzujący się szumami usznymi, nudnościami i wymiotami.

Olejek może być szczególnie toksyczny dla dzieci, które mogą kojarzyć przyjemny zapach olejku Wintergreen z „cukierkami”. 5 ml olejku jest równoważne aspirynie w ilości 7 g, to tyle samo w 21,5 tabletkach aspiryny dla dorosłych (325 mg). 1 ml olejku odpowiada 1,4 g aspiryny.

Jedna łyżeczka (5 ml) zimozielonego oleju 1 łyżeczka (5 ml) odpowiada około 7 g salicylanu 7 g aspiryny lub odpowiada 21,5 (325 mg) tabletkom aspiryny dla dorosłych. Nawet małe dawki doustnego olejku Golteria mogą powodować toksyczność.

Może powodować reakcje nadwrażliwości, a miejscowe podawanie salicylanu metylu może powodować zaczerwienienie i podrażnienie.

Źródła
draxe.com, drugs.com, en.wikipedia.org

Poprzedni Clove - Goździk ( Eugenia caryophyllata )
Następny Clary sage – Szałwia muszkatołowa ( Salvia sclarea )

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *