Cedarwood – Cedr wirginijski ( Juniperus virginiana )


drzewo cedrowe

Koi umysł i ciało. Używany aromatycznie lub na skórę, swoim ciepło-drzewnym aromatem tworzy atmosferę głębokiego relaksu.

Stosowany jako silny środek antyseptyczny, moczopędny, uspokajający oraz odstraszający insekty.

Podstawowe korzyści Cerdu Wirginijskiego

Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. 
Używany jako środek uspokajający.Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, oczyszcza skórę, przyspiesza gojenie ran, trądziku i stanów zapalnych. Łagodzi skurcze.

 Gdzie kupić olejki eteryczne – 
Czyste.

Drzewo cedrowe Emocjonalnie

Olejek przynależności

Jest olejkiem wspierającym społeczne funkcjonowanie. Zrzesza ludzi celem doświadczenia siły oraz wartości wspólnoty.

Olejek dodaje śmiałości jednostkom, uświadamiając je, że nie są same, że doświadczanie życia opiera się na relacjach międzyludzkich i dzieleniu się. Ułatwia otwarcie się na innych by dawać od siebie ale i brać od innych. Wymiana, współpraca, bycie z innymi jest kwintesencją współistnienia.

Jednostki niepotrafiące poradzić sobie z nawiązaniem relacji z innymi, ze względu na zbyt duże poczucie indywidualności, nie pozwalają innym na dotarcie do siebie, licząc wyłącznie na własną samowystarczalność. Tymczasem do życia w pełni pośród innych, niezbędne jest poczucie wsparcia od rodziny, przyjaciół czy osób wśród których przebywamy.

Podejście izolujące, może również wynikać z nieumiejętnego radzenia sobie wśród innych. Z braku wyposażenia jednostki w mechanizmy nawiązywania prawidłowych  związków międzyludzkich.

Drzewo cedrowe pobudza uczucie przynależności i wspiera otwarcie się na innych, by przyjąć ich pomoc oraz pozytywne uczucia. Pomaga jednostce na połączenie siły poczucia indywidualizmu z siłą społecznego wsparcia dla wymiany dobra między ludźmi.

Pokazuje, że nie jesteśmy na tym świecie sami, a życie jest doświadczeniem opartym na wymianie. Drzewo cedrowe rozszerza świadomość by współgrać z tym co nas i tymi którzy nas otaczają.

Emocje wspierane przez drzewo cedrowe: negatywne – nieumiejętność nawiązania poprawnych relacji opartych na współ-wymianie, poczucie odizolowania od innych, antyspołeczna postawa. Emocje pozytywne, które pomaga wspierać – połączenie, przynależność, wsparcie, społeczne relacje, radość ze związków.

Jak stosować Cedr Wirginijski

+ inhalacja
+ na skórę

– 3-4 krople w dyfuzorze
– 1-2 krople w rozcieńczeniu do masażu wybranego obszaru ciała
– 1-2 krople dodane do toniku, przy pielęgnacji twarzy

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Toksyny w mózgu? Jeśli źle śpisz, masz ich całe mnóstwo!
Następny Jak zrelaksować się w Święta a może już przed?

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *