Chcesz wreszcie porządnie zadbać o swoją brodę?


Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Zapuszczanie brody może być całkiem proste. Jednak jeśli chcesz by była ona zdrowa i w szykowny sposób zdobił Twoją twarz, musisz w to włożyć odrobinę zaangażowania.

Podpowiemy Ci jak to się robi

Pozbawiając jej odpowiedniej pielęgnacji, możesz liczyć jedynie na suche włosy, swędzącą skórę twarzy i wszechobecną dzicz okalającą Twoje lico. I o ile nie jesteś właśnie w trakcie wspinaczki na Mount Blanc czy ślubów milczenia i ascetyzmu w klasztorze jakiegoś opactwa – zaczynając od siebie samego rano w lustrze, do tego jak Cię widzą inni – należałoby zaprezentować na zewnątrz zadbany stan rzeczy.

I mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Twojej twarzy należy się nienaganna pielęgnacja i wliczamy tutaj nie tylko samą brodę, ponieważ skóra pod nią, jest równie istotna.

Jesteśmy  przekonani, że jako posiadacz brody, orientowałeś się w tej tematyce już obszernie, przegrzebując się przy tym przez gąszcz produktów i gadżetów do jej pielęgnacji.

Pewnie przetestowałeś  już działanie części z nich na sobie. Może nawet wniosły coś w Twój wygląd czy kondycję Twojej brody. 

Wiesz już czego dokładnie Ci potrzeba? Czego chce Twój własny, osobisty zarost?

Wiesz co zrobić z całym tym wyposażeniem? Można czasem literalnie się w tym poplątać…

Nie szkodzi bo właśnie znalazłeś się w odpowiednim miejscu by szybko wejść na ścieżkę wiedzy, prowadzącą Cię do zdrowo wyglądającej, szczęśliwej brody, która zdecydowanie doda Ci jeszcze więcej pewności siebie.

My wiemy skąd się bierze prawdziwie szykowne oblicze:

1. Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Krok pierwszy

Stosuj płyn do mycia lub mydło przeznaczone do brody

Dla swojej twarzy a zwłaszcza brody chciałbyś wszystkiego co najlepsze, zgadza się?

Jeśli tak, to ponownie przytakniesz kiedy powiemy Ci, że do zarostu powinieneś używać kosmetyków przeznaczonych do… zarostu. Nim jednak postawisz taki kosmetyk na półce w łazience i zaczniesz go aplikować na swoje męskie owłosienie, sprawdź czy nie zawiera szkodliwych substancji, o nazwach na opakowaniu których nie jesteś w stanie wymówić. (Chyba że jesteś chemikiem, pracującym w dziale produkcji paliw).

Wszystkie dziwne dodatki nie tylko szkodzą skórze ale też pozbawiają włosy, naturalnych substancji natłuszczających, przez co Twój zarost robi się suchy jak wióry, które lecą gdy drwale rąbią drwa.

Jeśli w składzie Twoich kosmetyków znajdują się: „Sulphate”, „Sulphide”, lub „Paraben” a Ty zastanawiasz się dlaczego nie możesz ze swoją szczeciną dojść do ładu, nie omieszkaj zaplanować ich ewakuacji poza teren własnej łazienki i osobistej fizis.

Zalecamy wyposażenie się w szampon do brody, stworzony w oparciu o recepturę bazującą na naturalnych składnikach i bez zawartości parafin, silikonów ani sztucznych barwników.

Gdy w Twoim zasięgu jest już produkt, nad formułą którego dobry barber nie załamałby rąk,  porozmawiajmy o tym, jak często go stosować.

Generalne zalecenia rekomendują mycie brody 2-3 razy w tygodniu. Wiemy, że każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby, dlatego wyjściowo zwróć uwagę na:

rodzaj swojej skóry – sucha czy przetłuszczająca się

rodzaj włosa – cienki czy gruby

zakres aktywności – praca fizyczna, siłownia lub mniej aktywny tryb życia

środowisko w którym żyjesz – warunki atmosferyczne, wilgotność czy poziom zanieczyszczenie powietrza. 

Przy dużej aktywności fizycznej, funkcjonowaniu w smogu czy przetłuszczającej się skórze, myj brodę zecydowanie częściej.

Odwrotnie – zrób odwrotnie.

2. Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Krok drugi

Stosuj olejki i balsam do brody

Będąc szczęśliwym posiadczem brody, prawdopodobnie masz już jakiś olejek lub balsam, w tym może nawet swój ulbiony.

Aplikacja. Sprawdźmy czy robisz to dobrze.

Mimo, że stosowanie olejków wydaje się całkiem proste, dobrze żeby broda przed ich zastosowaniem była delikatnie wilgotna (po umyciu, osuszona jedynie ręcznikiem). Na tak przygotowane futro aplikujesz olejek roztarty na dłoniach. Proponujemy w ilości zaledwie kilku kropel, zaczynając od mniejszej ilości.  Jeżeli zarost będzie wydawał się nadal zbyt suchy, dołożenie większej ilości kosmetyku będzie łatwiejsze, niż zaczynanie całej procedury od nowa: mycie-wycieranie-aplikacja olejku.

Chyba, że bardzo to lubisz.

Nakładaj olejek lub balsam rozprowadzony na dłoniach, od miejsca szyi wcierając palcami w skórę aż do szczytu zarostu. Następnie wetrzyj trochę w boki i front, jednocześnie nadając pożądany kształt. Odrobina która znajdzie się na włosach, dodatkowo je nawilży i zabezpieczy przed czynnikami atmosferycznymi.

Tutaj masz przepis na stosowaną przez nas mieszankę olejów zimnotłoczonych i olejków eterycznych, specjalnie przeznaczonych do wsparcia Twojego zarostu. Seria V.I.P.

Wymieszaj dokładnie odmierzone proporcje:

1,5 ml oleju rycynowego

8,1 ml oleju migdałowego

9 ml olejku arganowego

10,5 ml oleju jojoba

Dodaj olejki eteryczne które najbardziej Tobie odpowiadają, w ilości kropel zaczynając od kilku, w zależności od wybranej marki i rodzaju olejku. My najbardziej lubimy drzewo sandałowe z pomarańczą (na powyższą ilość olei zimnotłoczonych, dodajemy ok 15 kropli olejków) eterycznych.

Decydując się na balsam dobrze wiedzieć, że to co go odróżnia od olejku poza konsystencją to lepsze właściwości stylizujące.

Jeśli chcesz bardziej uformować i utrzymać nadany kształt swojemu brodatemu ja, sięgnij do kosmetyków przeznaczonych typowo do stylizacji jak wosk do wąsów i brody.

3. Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Krok trzeci

Bez plątania

Dla dokładnego zastosowania kosmetyku na całości sierści przed jego nałożeniem, uczesz wąsy/wyszczotkuj brodę.

By ogarąć brodę, rozczesać ją, usunąć osiadły kurz i wszelkie dodatki które w niej zgromadziłeś, skorzystaj ze specjalistycznych narzędzi. Przy długiej brodzie najlepiej może sprawdzić się do tego kartacz, czyli szczotka specjalnie zaprojektowana do tego typu działań. Składa się z włosia dzika lub syntetycznego (nylon), ewentualnie mieszaki wymienionych.

W zależności od swojego zarostu, możesz do siebie dopasować sztukę z rączką lub bez, z włosiem równo przyciętym lub zróżnicowanym, miękkim lub bardziej twardym, osadzonym bezpośrednio w tworzywie lub z amortyzatorem. Z pewnościa sprzęt który posłuży Ci przez lata, to po pierwsze ten który sprosta Twoim wymaganiom, po drugie dobrej jakości: czytaj osadzony w drewnie o właściwościach bakteriobójczych.

Decydując się na grzebień, wybierz taki którego tworzywo nie będzie elektryzować Twojej brody, ani szarpać jej włosów, jednocześnie łamiąc je i uszkadzając. Możesz wybierać również wśród grzebieni drewnianych. Z różnym rozstawem zębów, w wersjach kieszonkowych, składanych i stacjonarnych (takich do łazienki, które nie mieszczą się w kieszeni spodni).

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie

Dobór akcesoriów brodowych narzędzi powinien być związany nierozłącznie z Twoimi preferencjami i kondycją oraz długością Twojego zrostu.

Przypominamy o czyszczeniu narzędzi bo zbierają się na nich resztki kosmetyków, kurz, naskórek i to co gromadzisz w zaroście odkrywając codziennie świat.

4. Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Krok czwarty

Pamiętaj też o regularnych spotkaniach w męskim gronie czyli wizyta u barbera dla wtajemniczonych

Nieodzowną kwestią w dojściu do poczucia brodowego błogostanu, jest korzystanie z usług znawców tematu i specjalistów w dziedzinie.

Fachowcy barberzy pomogą Ci ukierunkować Twój niepowtarzalny brodowy style, uświęcając go niczym dbanie o drogocenne drzewko Bonsai.

5. Chcesz Wreszcie Porządnie Zadbać O Swoją Brodę

Podsumowując:

Ponieważ porządna broda to wyższa ranga i wyższa szkoła jazdy, generalnie ujmując sprawę, zakładamy że broda nie powinna sama żyć swoim życiem.

Wyhodowanie zarostu, który będziemy mogli prezentować z dumą, wymaga od nas nabrania zdrowej rutyny, w towarzystwie odpowiednich męskich rekwizytów i gadżetów.

Jeśli chcemy by dodawała nam szyku i cieszyła swoją obecnością męskie lico, niezbędne będzie jej doskonalenie drogą zaangażowania w regularną pielęgnację.

Jednocześnie wierzymy, że skomponowanie własnej mieszanki pielęgnacyjnej….

Poprzedni Grapefruit - Grejpfrut ( Citrus X paradisi )
Następny Pleśń w mózgu, borelioza czy Alzheimer?

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *