Clove – Goździk ( Eugenia caryophyllata )


clove goździk

Znany jako idealny środek do oczyszczania zębów oraz dziąseł. Olejek goździkowy swoim aromatem dodaje energii i działa pobudzająco.

Olejek pozyskiwany jest z pąków drzewa goździkowego. Stosowany w celach dentystycznych min. do znieczulania dziąseł. Występujący w tym olejku eugenol likwiduje bakterie gruźlicy (potwierdzone badaniem, Gattefosse, 1990) Najsilniejszy na świecie antyutleniacz 1 078 6 87 [µTE/100g] punktów na skali O.R.A.C. Chroni mózg, oczy, serce, broni przed nowotworami. Działa jako rozcieńczalnik krwi: 40 x silniej od aspiryny, zapobiegając udarom serca.

Podstawowe korzyści Goździka

Jest antyseptyczny, bakteriobójczy, przeciwutleniający. 
Pomaga w zapaleniach, grzybicy. 
Niszczy roztocza, pierwotniaki oraz pasożyty np. jelit. 
Działa przeciwbólowo i znieczulająco rozgrzewając i poprawiając ukrwienie narządów. 
Wpływa stymulująco na układ nerwowy. 

Goździk emocjonalnie

Goździk jest olejkiem ustawiania granic

Goździk wspiera jednostkę do porzucenia mentalności ofiary.

Osoby w pozycji ofiary czują się pod nadmiernym wpływem innych ludzi oraz okoliczności zewnętrznych.

Oceniają oni siebie jako osoby bezsilne i pozbawione kompetencji do zmiany własnej sytuacji życiowej.

Goździk pomaga jednostkom bronić się, być proaktywnym i czuć się zdolnym do podejmowania własnych decyzji, niezależnie od opinii i reakcji innych.

Pomaga uwolnić się od poczucia samo rozczarowania  i współzależności, poprzez ponowne połączenie ich z ich osobistą uczciwością. Buduje jednocześnie odpowiednie granice i umiejętność wspierania i obrony.

Goździk dodaje odwagi, by powiedzieć „nie”. Ponownie rozpala wewnętrzny ogień duszy i może pomóc w każdej chwili, gdy doznaje powrotów do obrażeń/ran w Jaźni związanych z bólem, traumą lub innymi nadużyciami np. znęcaniem się w dzieciństwie. Goździk jest szczególnie pomocny w hamowaniu wzorców znęcania się, i uwalnia od nich i od poczucia bycia ofiarą, przywracając poczucie mocy by pomóc odzyskać siłę, do zadbania o własne potrzeby. Goździk kładzie nacisk, by jednostki żyły wiernie sobie i Boskości, jednocześnie ustanawiając swoje jasne granice.

Emocje negatywne, których porzucenie wspiera: poczucie bycia ofiarą, pokonanym, zniewolonym, strach przed odrzuceniem, zastraszaniem, kontrolą przez innych, współzależnością

Pozytywne emocje: wzmocnienie, stawianie jasnych granic, poczucie bycia chronionym, niezależność, zdolność do proaktywnej, osobistej integralności

Jak stosować Olejek z Goździka

+ inhalacje: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople rozcieńczone w oleju bazowym

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Pępek świata – Świat w pępku. No i olej. Ajurweda
Następny Ból mięśni – przeziębienie czy grypa czy Wintergreen ewentualnie Golteria?

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *