Coriander – Kolendra


kolendra s

Pozyskiwany z nasion, stosowany przy dolegliwościach trawiennych. Pomocny przy niewydolności wątroby, w nerwicach przewodu pokarmowego, przy hemoroidach. Reguluje prawidłową absorpcję cukru. Łagodzi stres.

Znaleziony w Egipskich grobowcach, świadczy o jego leczniczym działaniu. W Chinach stosowany był na czerwonkę, hemoroidy, przy odrze. Współcześnie znana w kuchni, zwłaszcza jako przyprawa do marynat. Działa kojąco na cały przewód pokarmowy. Jej właściwości rozkurczowe, pomagają w zapobieganiu wzdęciom, bólom menstruacyjnym. Przy zmęczeniu fizycznym, wcierana miejscowo, łagodzi bóle mięśni i stawów.

Podstawowe korzyści Kolendry

Reguluje wypróżnienia. Jest przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy – reguluje florę bakteryjną jelit. Przy nacieraniu bolących mięśni, łagodzi ich przepracowanie jak i bóle reumatyczne.
Sprawdza się w okresie przeziębień, napięcia nerwowego i nudności. Reguluje poziom cukru we krwi.

Kolendra ułatwia detoksykację negatywnych emocji i wewnętrznego bałaganu. Pomaga zmniejszyć zgromadzony bagaż niemiłych doświadczeń, poprzez uwolnienie zmartwień zatrzymanych w ciele, sercu i duszy. Podobnie jak olejek kolendrowy, pozyskany z nasionek tej samej rośliny,

Kolendra, pomaga ludziom w zrzucaniu tego, co nie jest w harmonii z ich Prawdziwym Ja. Osoby którym olejek ten mógłby wesprzeć, to osoby próbujące obsesyjnie kontrolować innych ludzi lub zarządzać swoim otoczeniem. Wewnętrznie osoby te mogą doświadczać wielu zmartwień i psychicznego napięcia. Osoby takie mogą być przywiązane zanadto lub nawet mieć obsesję na punkcie dóbr materialnych.

Jednostka może nawet trzymać się różnych wzorców, emocji, problemów i rzeczy które posiada, że uniemożliwia to jej odkrycie swojego prawdziwego Ja. Kolendra ułatwia oczyszczanie emocjonalne, a szczególnie zachęca do uwolnienia się od zmartwień i poczucia konieczności kontroli, ponieważ pomaga jednostkom skoncentrować się na ich Prawdziwym Ja. Uwalnia duszę od bolesnych obciążeń, umożliwiając jednostce życie lekkie i wolne od przeszłych przykrości.

Emocje negatywne, których eliminację ułatwia: chęć kontrolowania, toksyczne zachowania, zawężony punk widzenia, obsesje, nadmierne przywiązanie, uwięzienie emocjonalne

Emocje pozytywne jakie wspiera: oczyszczenie, wyzwolenie, wyzbycie się nadmiernego przywiązania, łatwość funkcjonowania wśród innych, rozjaśnienie umysłu

Jak stosować Kolendrę

+ inhalacje: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople rozcieńczone w oleju bazowym

– przy dolegliwościach trawiennych można bezpośrednio aplikować na skórę, wcierając w brzuch

– przy bólach mięśni i/lub stawów, wcierać w wybrane miejsca
– stosować jako przyprawę w kuchni
Dodatek:
Przy napięciu nerwowym zastosuj do masażu w oleju bazowym – olejek Petitgrain 2 krople, Melissa 3 krople, Coriander kropli 5.

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni 13 Zielonych super mocy Spiruliny
Następny Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część – 3

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *