Cypress – Cyprys ( Cupressus sempervirens )


Cypress – CYPRYS

Czysty i świeży aromat olejku eterycznego Cyprys, dodaje energii i witalności. Stosowany na skórę pobudza zmysły. Ma właściwości ściągające. Pozyskiwany jest z gałązek cyprysu, rosnącego na Krecie.

Pozyskiwany z gałęzi wiecznie zielonego drzewa. Olejek eteryczny Cyprys, ma świeży i czysty aromat. Doskonale oczyszcza powietrze i może być wsparciem w sezonie zwiększonej zachorowalności oraz mieć korzystny wpływ podczas objawów astmy. Ze względu na swoje właściwości ściągające dobrze sprawdza się przy pielęgnacji skóry tłustej, naczynkowej – w tym problemów z żylakami, hemoroidami czy przy nadmiernym poceniu się. Sprawdza się w sytuacji pobudzenia nerwowego czy bezsenności.

Podstawowe korzyści Olejku Cyprysowego

Poprawia wygląd skóry tłustej. 
Dodaje witalności i energii. 
Poprawia koncentrację.
Usprawnia oddychanie. 
Oczyszcza powietrze.
Łagodzi ból reumatyczny.
Pomaga przy bezsenności.

Cyprys Emocjonalnie

Olejek ruchu i przepływu

Ten potężny olejek niesie energetyczne i emocjonalne oczyszczenie (katharsis).

Uśpione energie, dzięki energii tego olejku, są wprowadzane w ruch. Cyprys działa w sercu i umyśle, tworząc elastyczność.

Uczy duszę, jak uwolnić się od przeszłości, postępując dalej z prądem życia. Olejek ten jest szczególnie wskazany dla osób, które psychicznie lub emocjonalnie utknęły, które działają w sposób sztywny, spięty, nadmiernie dążących lub mających tendencje perfekcjonistyczne. Takie podejście wynika ze strachu i potrzeby kontrolowania. Jednostka próbuje nadmiernie narzucić życiu swój bieg, i nie pozwala mu rozwijać się w naturalny sposób.

Cypress zachęca te osoby, do odłożenia na bok swoich zmartwień i uwolnienia się od kontroli, aby mogły cieszyć się emocjami płynącymi z życia. Przypomina ludziom, że „potępianie” tego co się przydarza, jest po prostu zaprzestaniem wzrostu i rozwoju, i zachęca ich do zejścia z drogi i umożliwienia swobodnego przepływu życia bez narzucania niczemu znamion przymusu.

Cyprys pokazuje, jak mieć pełne zaufanie do przepływu życia.

Negatywne emocje, które eliminuje : kontrolowanie, strach, perfekcjonizm, sztywność, utknięcie w życiu Pozytywy, które daje: elastyczność, zaufanie, podążanie za życiem, emocjonalny wzrost

Jak zastosować Olejek Cyprysowy

+ aromatycznie
+ na skórę – w rozcieńczeniu

– rozpylaj w dyfuzorze, wdychaj bezpośrednio z butelki lub kroplę roztartą na dłoniach
– 1 kroplę dodaj do toniku podczas pielęgnacji skóry tłustej
– stosowany do masażu w rozcieńczeniu, niweluje napięcie mięśni

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Muzyka jako narzędzie do uzdrawiania i samorozwoju.
Następny 7 życzeń, 7 ćwiczeń w 7 dni, na reset by odzyskać równowagę

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *