Czy wiesz co oznacza prawdziwa miłość, i jak ją znaleźć?


Czy Wiesz Co Oznacza Prawdziwa Miłość, I Jak Ją Znaleźć

Jeśli mówimy o miłości, nie ma miejsca na niezdecydowanie.

spotify podcast badge blk grn 660x160 1
Stitcher Listen Badge Color Light BG
siły Natury deezer
sn itunes

Ktoś, kto naprawdę cię kocha, rozśmieszy Cię, podzieli szczęśliwe chwile, zapewni stabilność i pewność w twoim związku, usuwając lęki, niepewność i smutek.

Prawdziwa miłość oznacza życie w pokoju, stabilności i harmonii. Są to podstawowe zasady zdrowego, romantycznego związku. Przy okazji wiemy, że nie zawsze łatwo jest znaleźć kogoś, kto jest na tyle dojrzały emocjonalnie by budować z nim dobry związek.

Trafienie na osobę, która zapewni nam prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, jest trudne. Związanie się z kimś, kto nas nie okłamie, nie zdradzi, czy nie wykorzysta do własnych celów i urojeń, niejednokrotnie graniczy z cudem.

Niemniej jednak jest coś, co musimy podkreślić od samego początku: jeśli mówimy o miłości, nie ma miejsca na niezdecydowanie.

Jeśli trafiłaś na kogoś, kto zaskakuje Cię swoim dziwactwem, zwróć uwagę na to jakie są Twoje odczucia, potrzeby i oczekiwania. I bądź szczera zarówno w stosunku do tej osoby jak i przede wszystkim w stosunku do samej siebie, ponieważ niestabilni ludzie nie zbudują dobrych relacji,

Niewątpliwie, relacje mogą stać się niezwykle skomplikowane, w dowolnym momencie związku. Trudno jest znaleźć idealną równowagę i najpierw w swoim życiu musisz trochę przejść, by być wystarczająco dojrzałą, wiedzieć czego chcesz i wiedzieć jak to osiągnąć.

Do samorealizacji, dobrze mieć odpowiednie towarzystwo do wzrastania i rozwoju, dlatego znajdź osobę, która Ci w tym pomoże. Odwdzięcz się tym samym. Szanujcie samych siebie i siebie nawzajem.

Czy Wiesz Co Oznacza Prawdziwa Miłość I Jak Ją Znaleźć 1

Gdy trafiasz na dziwaka, może to okazać się niełatwe. W związkach, z czasem następuje obnażenie osobowościowego rysu psychologicznego. Deficyty zgromadzone w przeszłości mogą popchnąć Cię w kierunku kogoś, kto podświadomie ma wypełnić Twoje braki i Twoją czarną dziurę. I vice versa. Wykorzystywanie kogoś do swoich celów, w tym do zaspokojenia potrzeb psychicznych, nie bardzo odnosi się do wyżej wymienionego szacunku do drugiej osoby. Niewłaściwe reagowanie w relacji, czy poczucie że „coś jest nie tak”, może nieść znamiona miłości, dopiero wówczas gdy pojawi się troska o równowagę, a osobie, „z deficytami z przeszłości” pomoże najpierw – w pierwszej kolejności – specjalista. O ile przejawiana troska i detekcja sygnału na zaburzenia, nie ma znamion gaslightingu.  

Wszak udane relacje to takie, w których oboje partnerzy czują się spokojni i czują się swobodnie, by być tym, kim naprawdę są.

Lęk przed ujawnieniem swoich prawdziwych stron – dobrych i złych – nie wróży dobrze dla związku. Nieustanne dopasowywanie się i podleganie komuś innemu, zwodniczo jest ukrytą manipulacją do pozyskania i wykorzystania drugiej osoby, być może nawet siebie nawzajem. Znaleźli siebie Ci, którzy w substytucie miłości, uzupełnić pragną swoje braki.

Kiedy jednak puścisz obawy i pokażesz, kim jesteś, zaczyna się magia!

Czy Wiesz Co Oznacza Prawdziwa Miłość I Jak Ją Znaleźć 2 1

Spróbujmy to jeszcze bardziej przeanalizować: ktoś, kto cię kocha, słucha cię uważnie. Nie tylko słyszy Twoje słowa, ale stara się je zrozumieć. Jest gotowy Cię wspierać w każdej sytuacji. Zrozumienie jest znaczącą częścią prawdziwego uczucia.

Nie oznacza, że Twój partner powinien zawsze zgadzać się z tym, co mówisz. Prawdziwa miłość to swoboda powiedzenia partnerowi, również tego, że nie podzielasz jego zdania. W końcu porozumienie w sprawie wszystkiego jest niemożliwe, bo każdy z nas zdobywa doświadczenia na podstawie własnej, indywidualnej konstrukcji psychicznej.

Komunikacja jest kluczem. Słuchaj i mów… I oczekuj tego samego. To takie proste, ale niestety wiele par rozpada się z powodu braku komunikacji i występujących przez to problemów. Oczywiście nie każdy jest dobry w przekazywaniu swoich uczuć. By stawać się coraz lepszym w tej materii, warto nie trzymać wszystkiego w sobie.

Mów o tym, co Ci się nie podoba, co sprawia, że ​​jesteś smutna, co sprawia, że ​​jesteś zła. Nie oczekuj, że Twój partner będzie czytał w twoich myślach i nie wściekaj się, gdy tego nie robi. A gdy nie docierają do niego komunikaty drogą nawet mocno bezpośrednią, weź pod rozwagę ten fakt i wyciągnij wnioski.

Kolejną wskazówką jest być gotowym do słuchania, nawet gdy druga osoba ma jakiś żal. Nic nie jest idealne, ale Ty i Twój partner, dzięki chęciom dogadania się, możecie uczynić związek tak dobrym, jak to tylko możliwe.

 Ryzykowne olejki eteryczne – słowo o bezpieczeństwie 

Poza dobrą komunikacją, szacunek do samego siebie jest kolejnym kluczem do relacji. Nie potrzebujesz nikogo, aby udowodnić, że jesteś niepowtarzalna – musisz to wiedzieć sama. Jeśli nie szanujesz siebie i własnych potrzeb, ciężko będzie Ci stwierdzić, czy ktoś cię szanuje, czy nie. Możesz jednak skorzystać z pewnych przesłanek – na przykład, gdy ktoś nie ma jasności lub pewności co do swoich uczuć do Ciebie i prosi, abyś dała mu czas, to nie rokuje najlepiej. Ktoś, kto Cię kocha i szanuje, nie będzie potrzebował czasu, aby wiedzieć że tak jest. Będzie też szanował fakt, że Twój czas jest cenny i nie będzie go marnotrawić. Pamiętaj, że nikt nie zasługuje na „miłość” opartą na niepewności, niestabilności lub manipulacji.

Nikt nie zasługuje na związek, który powoduje, że zaczynasz obawiać się, że przykładowo partner nagle Cię opuści. Nie ma tu ani zaufania, ani szacunku. Za to jest emocjonalna manipulacja.

Czy Wiesz Co Oznacza Prawdziwa Miłość I Jak Ją Znaleźć 3

Dojrzała miłość przychodzi, gdy jesteś tak pewna siebie, spokojna i przekonana, że nie masz obaw i nie boisz się inwestycji w tą relację. Jesteś pewna, że partner Cię kocha i że będzie kochał nadal, następnego dnia. Wówczas możesz mieć świadomość, że jesteś szanowana i ten szacunek w pełni odwzajemniać. Dodaj do tego dobrą komunikację. Voila.

Spokój i stabilność, na dłuższą metę są ważniejsze niż nam się wydaje. Mówiąc oczywiście o związku, który chcesz, by trwał. I co najważniejsze: kiedy znajdziesz już dojrzały, kochający, silny i stabilny związek, nie pozwól mu się zmarnować. Wiele osób popełnia ten błąd, ze strachu, że nie zasługują na to, by być kochanym. Oczywiście, że zasługujesz na miłość i szacunek. Jeśli tego nie rozumiesz – wesprzyj się na ramieniu specjalisty np. psychologa. Dbaj o siebie.

Źródła
thinkinghumanity.com

Poprzedni Jedzenie a zdrowie psychiczne.
To jest najnowszy artykuł

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *