Douglas Fir – Daglezja zielona ( Pseudotsuga menziesii )


Jodła Daglezja - Douglas Fir
spotify podcast badge blk grn 660x160 1
Stitcher Listen Badge Color Light BG
google play badge
siły Natury deezer
sn itunes

Douglas Fir jest drzewem iglastym. Olejek eteryczny, pozyskiwany jest z gałązek oraz igliwia. Chętnie stosowany ze względu na swój świeży, drzewno-ziemny zapach. Przez lata stosowany jako wsparcie oddechowe, podczas podwyższonej temperatury oraz do redukowania bóli mięśniowych i reumatycznych. Obserwuje się korzystny wpływ na skórę, na którą wpływa oczyszczająco, działając jako środek dezynfekujący.

Jest drzewem iglastym, pochodzącym z Ameryki Północnej. Wysokie, wiecznie zielone, często gości w domach jako choinka w czasie świąt. Aromat zawiera w sobie cytrusową nutę, która nadaje mu słodkiego, odświeżającego charakteru.
Olejek eteryczny pozyskiwany z młodych drzew w Nowej Zelandii. Unikalny skład chemiczny, bogaty w beta-pinene, łączony jest z możliwością oczyszczania powietrza. Stosowany aromaterapeutycznie, udrożnia drogi oddechowe i wspomaga swobodne oddychanie. Używany do pielęgnacji skóry, oczyszcza ją, przywracając równowagę. Dodatkową zaletą jest możliwość poprawiania nastroju. dyfuzowany z olejkami cytrusowymi, odświeża powietrze jednocześnie tworząc pozytywną atmosferę otoczenia.

Podstawowe korzyści Daglezji Zielonej

Poprawia koncentrację oraz nastrój.
Udrażnia drogi oddechowe.
Oczyszcza skórę. 

Jodła Daglezja – Douglas Fir Emocjonalnie

Jest olejkiem pokoleniowej mądrości

Daglezja i jodła biała mają wiele podobnych cech. Obie rozwiązują problem pokoleniowy, zachęcając jednostki do uwolnienia się od destrukcyjnych tradycji przekazywanych przez ich rodziny. Podobnie jak jodła biała, daglezja pomaga ludziom żyć zgodnie z własnym sumieniem i wartościami, uwalniając się od szkodliwych wzorców.

Uczy, że każde pokolenie może być darem nowego życia, nowego wzrostu i nowych początków. Daglezja może również pomóc w umocnieniu rodzinnych więzi, gdzie ludzie i relacje są cenione ponad ślepą lojalność wobec tradycji.

Daglezja wspiera osoby, które czerpią z i cenią doświadczenia innych, zwłaszcza rodziny i przodków. Zachęca do szacunku dla starszych i dziedzictwa przodków.

Daglezja przypomina ludziom, że cenną mądrość można uzyskać, ucząc się z przeszłości, zwłaszcza od osób starszych, mądrzejszych i bardziej doświadczonych.

Negatywne emocje: negatywne wzorce pokoleniowe, obciążenie problemami innych

Pozytywne właściwości: uzdrowienie pokoleniowe, szacunek dla starszych, mądrość, nauka z przeszłości

Jak zastosować Daglezje Zieloną

+ inhalacja: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople w rozcieńczeniu na wybrany obszar skóry

– Dodaj odrobinę olejku z Pomarańczy, Cytryny lub Bergamotki dla odświeżenia powietrza, poprawy nastroju oraz poprawy koncentracji. 
– 1 kropla do kosmetyku do oczyszczania twarzy lub ciała, wspiera dokładne oczyszczenie skóry jednocześnie ożywiając ją.
– 2-3 kr Daglezji zielonej połączone z 2-3 kr Eukaliptusa w dyfuzorze lub wtarte w dłonie i bezpośrednio z nich inhalowane, usprawniają oddychanie i oczyszczają drogi oddechowe.
– głęboki relaks podczas masażu z dodatkiem 1-2 kr Wintergreen

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Zregeneruj ciało i mózg na 9 prostych sposobów. Naturalnie.
Następny Rozbrajamy 4 mity dotyczące olejków eterycznych! Na dobry początek.

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *