Fennel – Koper włoski ( Foeniculum vulgare )


Koper włoski

Anetol nadaje temu olejkowi charakterystyczny zapach anyżku. Stosowany jest przy zaburzeniach układu trawiennego. U kobiet reguluje gospodarkę hormonalną.

Starożytni Egipcjanie i Rzymianie zdobili koprem swoich zwycięskich wojowników, wierząc że obdarza ich siłą, odwagą i długowiecznością. W medycynie Chińskiej pomagał jako środek przeciwkaszlowy oraz przy zmianach skórnych. Przez wieki stosowano go min. jako remedium na ukąszenia węży, ból ucha, problemy z nerkami i infekcjami płuc. Regulując układ hormonalny kobiet, wspomaga utrzymanie rytmu miesiączkowego, zapobiega zatrzymaniu płynów w organizmie. Ma działanie moczopędne, wykrztuśne, detoksykacyjne. Stosowany w kosmetykach do poprawy stanu skóry, zwiększa elastyczność naskórka, redukuje cellulit. Stymuluje pamięć i procesy poznawcze.

Podstawowe korzyści Kopru Włoskiego

Usuwa toksyny i oczyszcza tkanki. Sprawdza się w dolegliwościach kobiecych – PSM, menopauza. Reguluje trawienie, zapobiega wzdęciom i kłopotom z trawieniem. Niweluje opuchliznę. Wspomaga pozbycie się pasożytów.  Działa wykrztuśnie, wspierając układ oddechowy.

Koper Emocjonalnie

Olejek nauki

Koper wspiera osoby w uczeniu się nowych rzeczy, racjonalnym myśleniu i łączeniu różnych myśli w spójne pomysły. Ten olejek jest szczególnie pomocny dla osób, które odczuwają przygnębienie, znudzenie lub brak zainteresowania procesem uczenia się.

Wspiera tych, którzy mają trudności z angażowaniem się, szczególnie w klasie.

Koper jest pomocny dla osób, które mogą czuć się przytłoczone zbyt wieloma pomysłami lub zbyt dużą ilością bodźców w środowisku. Może pomóc w przepracowaniu i integracji wszystkich tych informacji. Wspiera działanie obu półkul mózgowych, lewej i prawej, aby harmonijnie ze sobą współpracowały.

Może także pomóc w przezwyciężeniu opieszałości umysłowej, zachęcając do rozbudzenia czujnego zaangażowania. Koper zachęca do wdrożenia się w wiele aspektów życia poprzez zaangażowanie się w proces uczenia się. Rzuca wyzwanie jednostkom, aby stały się samodzielnymi uczniami i znajdowały podekscytowanie odkrywaniem nowych rzeczy.

Pomaga jednostkom w przyswajaniu różnych idei i pomysłów.

Negatywne emocje, które znosi: znudzenie, bezinteresowność, brak zaangażowania, poczucie nadmiernej stymulacji.

Pozytywne aspekty: zaangażowanie, motywacja, integracja

Jak zastosować Kopr Włoski

+ inhalacje: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople rozcieńczone w oleju bazowym

– aplikować bezpośrednio lub w rozcieńczeniu z olejem bazowym przy dolegliwościach układu trawiennego
– inhalować z dyfuzora lub bezpośrednio z buteleczki/dłoni do wyregulowania gospodarki hormonalnej
– stosować 1-2 krople z kosmetykami do masażu modelującego
– dodać 2-3 krople do kąpieli
– jako dodatek do gotowania

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Przestań się starzeć z mikroalgami – Spirulina i Astaksantyna
Następny Muzyka jako narzędzie do uzdrawiania i samorozwoju.

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *