Geranium ( Pelargonium graveolens )


Geranium ( Pelargonium graveolens )

Możliwości upiększające olejku z geranium, wspierają zdrowy i lśniący wygląd skóry oraz włosów, jednocześnie dostarczając niezapomnianych słodko – kwiatowych wrażeń aromatycznych.

Geranium jest członkiem z rodziny pelargonii, hodowana ze względu na swoje piękno jak i na potrzeby przemysłu perfumeryjnego. Zaledwie kilka z rodziny ponad 200 kwiatów jest wykorzystywanych do pozyskiwania olejków eterycznych. Już w starożytności Egipcjanie wykorzystywali ten olejek do poprawy kondycji skóry oraz liczne właściwości zdrowotne. W epoce Wiktoriańskiej, świeże listki rozkładane były na stołach do dekoracji lub konsumpcji. Jadalne liście są stosowane w deserach, ciastach, galaretkach i jako dodatek do herbaty. W postaci olejku eterycznego, geranium wykorzystuje się od dawna do poprawy wyglądu skóry oraz włosów, dzięki jego właściwościom upiększającym, co czyni go idealnym jako składnik tego typu kosmetyków. Doskonale pomaga ukoić nerwy i zredukować poziom odczuwania stresu. Znany jest ponadto jako świetny środek odstraszający insekty. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne. Wspiera równowagę hormonalną, pomaga przy obniżonym nastroju oraz w stanach depresyjnych. Pomagając w obkurczaniu uszkodzonych naczyń krwionośnych, wspomaga proces leczenia hemoroidów, żylaków.

Podstawowe korzyści Geranium

Poprawia kondycję skóry, czyniąc jej wygląd czystym i zdrowym.
Dzięki właściwościom antyseptycznym i przeciwbakteryjnym, łagodzi infekcje skórne. 
Nadaje włosom żywy, zdrowy połysk. Odstrasza insekty.

Geranium Emocjonalnie

Olejek miłości i zaufania

Geranium przywraca wrodzone zaufanie do dobroci innych i świata. Ułatwia zaufanie, zwłaszcza gdy osoba straciła je w stosunku do innych z powodu trudnych okoliczności życiowych. Pomaga także przywrócić silną więź z matką i ojcem. Kiedy doszło do utraty zaufania w związku, geranium zachęca do emocjonalnej uczciwości, miłości i wybaczania. Sprzyja wrażliwości na ludzką miłość i więź.

Geranium pomaga w leczeniu złamanego serca. Zachęca do szczerości emocjonalnej, ułatwiając pojawienie się żalu lub bólu, który został stłumiony. Łagodzi gniew i pomaga leczyć rany emocjonalne. Pomaga w ponownym otwarciu serca, aby miłość mogła swobodnie płynąć. Można je nazwać „emocjonalnym uzdrowicielem”.

Geranium to delikatny olejek, skierowany również do dzieci. Wychowuje wewnętrzne dziecko i wspiera w zdrowym wsparciu tego aspektu Jaźni. Osoba, która ma trudności z dostępem do swoich emocji, może być wspierana przez Geranium, ponieważ prowadzi ono od logicznego umysłu do ciepła i pielęgnacji uczuć w sercu. Leczy serce, budzi bezwarunkową miłość i buduje zaufanie.

Negatywne emocje, których pomaga się wyzbyć: porzucenie, utrata, nieufność, bezlitosność, niekochanie, zniechęcenie, ciężkie serce, żal

Pozytywne właściwości, które wspiera: uzdrawianie emocjonalne, ufność, wybaczenie, delikatność, miłość, tolerancja, otwartość

Jak zastosować Geranium

+ inhalacja: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople w rozcieńczeniu na wybrany obszar skóry

– dodaj 1 kroplę do kremu dla efektu wygładzenia skóry
– dla poprawy kondycji włosów, dodaj kilka kropli do szamponu lub odżywki
– rozcieńczone w oleju bazowym wetrzyj w miejsce występowania żylaków
– z lawendą, dodaj po 2 krople do kąpieli dla głębokiego relaksu

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Rozbrajamy 4 mity dotyczące olejków eterycznych! Na dobry początek.
Następny Odżywianie – Ciało - Umysł

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *