Ginger – Imbir ( Zingiber officinale )


Ginger - Imbir ( Zingiber officinale )

Imbir w kuchni, rozgrzewa i dodaje korzenno – cytrusowego smaku , doskonale wspierając trawienie.

Olejek eteryczny Imbiru pozyskiwany jest z Madagaskaru ze świeżych kłączy. Jest składnikiem dań kuchni Azjatyckiej, ze względu na ostry smak. W tradycji zachodu, jako przyprawa używany do słodkości – min. piernik. Szeroko stosowany jako remedium na problemy trawienne do załagodzenia niestrawności oraz mdłości. Może być stosowany do inhalacji jak i na skórę. Przy obniżonym libido – jako afrodyzjak.

Podstawowe korzyści Imbiru

Wspiera funkcjonowanie układu trawiennego.
Pomaga przy wzdęciach i problemach trawiennych, mdłościach. 
Ma działanie rozgrzewające i przeciwzapalne, świetnie sprawdza się w masażach np. przy reumatyzmie, cellulicie.

Imbir Emocjonalnie

Olejek aprobaty

Imbir nie zadaje pytań. Ma cel i do niego dochodzi!

Imbir przekonuje do pełnej obecności i uczestnictwa w życiu. Uczy, że aby odnieść sukces w życiu, trzeba być gotowym i świadomym całkowitego do tego zobowiązania.

Imbir odnosi się do głębokich wzorców mentalności ofiary, o czym mogą świadczyć uczucia bezsilności, przekonania że ​​wszystko jest poza kontrolą, odmowy wzięcia odpowiedzialności za życie lub obwiniania okoliczności życiowych lub innych ludzi czy wpływów zewnętrznych na niepowodzenia. Uczucie bycia ofiarą i poczucie zablokowania, spowodowane jest, odrzuceniem odpowiedzialności za własne życie i obwinianie innych, za swoje nieszczęścia.

Imbir upoważnia takie osoby do wzięcia pełnej odpowiedzialności za okoliczności życiowe. Wpływa na mentalność wewnętrznego wojownika, opartą na osobistej uczciwości, odpowiedzialności i indywidualnym podejmowaniu decyzji. Jednostka zaczyna postrzegać  siebie jako twórcę własnego życia. Nie czekając na zmianę okoliczności zewnętrznych, wybiera własne przeznaczenie. Poczucie aprobaty pomaga przyjąć pełną odpowiedzialność i za konsekwencje swoich działań lub zaniechań.

Negatywne emocje i odczucia, które pozwala z siebie zrzucić: poczucie bycia ofiarą, bezsilność, niechęć do wzięcia odpowiedzialności za siebie lub życie, poczucie bycia pokonany, nieobecność, blokada w miejscu, obwinianie innych i okoliczności zewnętrznych

Pozytywne właściwości, które niesie: wzmocnienie, cel, odpowiedzialność

Jak zastosować Imbir

+ inhalacja: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople w rozcieńczeniu na wybrany obszar skóry

– podczas jazdy samochodem, wdychaj bezpośrednio z buteleczki, z dłoni lub przetrzyj nasączonym wacikiem miejsce nawiewu
– zaaplikuj w rozcieńczeniu na brzuch dla kojącego masażu
– dodawaj do potraw, do herbaty, koktajlu, słodyczy

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Jak zdrowie jelit wpływa na Twoje zdrowie psychiczne?
Następny 5 prostych kroków by inni zaczęli dobrze jeść

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *