Grapefruit – Grejpfrut ( Citrus X paradisi )


Grejpfrut Emocjonalnie

Olejek eteryczny z grejpfruta, doskonale oczyszcza powietrze jednocześnie działając energetyzująco i poprawiając nastrój. Doskonale oczyszcza skórę, dodany do pielęgnacji ciała. 

Grejpfrut znany ze swojego energetyzującego i orzeźwiającego aromatu, potrafi poprawiać nastrój. Jest również słynny ze swoich oczyszczających właściwości i często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji ciała, zostawiając skórę na wyglądającą czysto i zdrowo. W kosmetykach jako potężna dawka antyoksydantów, wspierający poprawę wyglądu skóry. Wspomaga trawienie. Olejek o działaniu antyseptycznym, bakteriobójczym i przeciwgrzybiczym.

Podstawowe korzyści Grejpfruta

Edukuje zaczerwienienia skóry. Wspiera funkcje trawienne. Poprawia nastrój.

Grejpfrut Emocjonalnie

Olejek Uhonorowania Ciała

Grejpfrut uczy prawdziwego szacunku i uznania dla ciała. Wspiera osoby, które walczą o uhonorowanie swojego ciała, i są w momencie złego siebie traktowania. Te formy lekceważenia ciała, mogą obejmować surową dietę, ocenianie negatywnie masy ciała lub jego kształtu, oraz znęcanie się nad ciałem poprzez niedbałe zachowanie lub akty przemocowe. Akty te są często motywowane nienawiścią i wstrętem ukrytym w psychice, która kieruje się w stronę ciała fizycznego. Chociaż jednostka może mieć obsesję na punkcie wyglądu, w głębi duszy nigdy nie czuje, że wygląda wystarczająco dobrze. Trwa jej niezadowolenie dotyczące własnej fizyczności.

Olejek grejpfrutowy jest często niewłaściwie stosowany w zbyt rygorystycznych programach dietetycznych i odchudzających. Jego skuteczność ma polegać na ograniczeniu jedzenia pod wpływem emocji, ponieważ zachęca on do pozytywnego związku z ciałem, opartym na miłości, tolerancji i akceptacji. Grejpfrut zachwala uczciwość wobec siebie, szanowanie własnych potrzeb fizycznych. Olejek ten pomaga jednostce uważnie wsłuchać się we własne i prawdzie potrzeby fizyczne oraz motywacje. Pomaga także wziąć odpowiedzialność za uczucia. Grejpfrut uczy, że żadna ilość jedzenia nie może wypełnić dziury w sercu – tylko miłość jest w stanie uzupełnić takie braki. Gdy jednostka przyjmuje i akceptuje swoje uczucia oraz otrzymuje wsparcie, nie ma już potrzeby ukrywania swoich uczuć za jedzeniem, przemocą, surową musztrą, problemami z jedzeniem lub innymi formami obsesji.

Negatywne emocje, które Grejpfrut pomaga znieść: nienawiść do ciała, obsesja na punkcie jedzenia lub diety, problemy z jedzeniem, lęk, obsesja na punkcie wyglądu

Pozytywne właściwości, które oferuje: szacunek dla ciała, zaspokajanie potrzeb fizycznych, akceptacja ciała, pozytywne odżywianie, zdrowy związek z jedzeniem

Jak zastosować Grejpfruta

+ inhalacja: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople w rozcieńczeniu na wybrany obszar skóry

– dodaj do pielęgnacji cery z problemami (trądzik, tłusta skóra), po zastosowaniu unikaj ekspozycji na słońce
– stosuj w dyfuzorze by wesprzeć wewnętrzną motywację w trakcie diety

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni 5 prostych kroków by inni zaczęli dobrze jeść
Następny Chcesz wreszcie porządnie zadbać o swoją brodę?

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *