Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część 2


Jak żyć – jak odnaleźć własną ścieżkę Część 2

ETAP – 2  Zgraj swoje czyny z wyznawanymi wartościami

Krok 1

Żyj według swoich duchowych przekonań, jeśli takie masz. Uwzględnij tutaj swoje własne duchowe wartości, lub podążaj odpowiadająca Ci ścieżką religijną. Będziesz czuć się znacznie szczęśliwszy i połączony ze światem, jeśli włączysz te przekonania do swojego codziennego życia. Dokonuj wyborów zgodnych z Twoimi przekonaniami i codziennie spędzaj czas na łączeniu się z wyższą mocą. Medytuj lub módl się codziennie. Dołącz do społeczności ludzi, którzy podzielają twoje przekonania, jeśli możesz i chcesz. I jeśli jesteś przekonany, że nie wpadniesz w ręce sekty. Najpierw sprawdź. Kontakty z ludźmi o podobnych poglądach, pomogą Ci się rozwijać.

1 3

Krok 2

Dostosuj swoje codzienne nawyki, w taki sposób by były zsynchronizowane z Twoimi wartościami. Małe wybory, których dokonujesz każdego dnia, mogą mieć duży wpływ na twoje życie. Upewnij się, że robisz rzeczy, które wspierają twoje wartości i cele życiowe.

Kilka przykładowych zmian, które możesz wcielić w życie:

Używaj produktów z recyklingu, jeśli wierzysz w ekologię. Wybierz żywność organiczną, jeśli uważasz, że pestycydy są złe. Wybierz produkty naturalne, jeśli uważasz, że chemikalia szkodzą ludziom. Jedz wegetariańskie lub wegańskie, aby pomóc zwierzętom lub środowisku. Chodź pieszo lub korzystaj z roweru, aby zużywać mniej paliw kopalnych. Daj pieniądze lub jedzenie potrzebującym, aby wspomóc innych. Pozwól ludziom łączyć się w ruchu, aby rozpowszechniać dobrą wolę. Zapłać za czyjąś kawę lub „zawieszony” obiad.

Krok 3

2 3

Ustal osobisty plan, który pomoże Ci osiągnąć zamierzony w życiu cel. Znalezienie celu jest o wiele łatwiejsze niż życie samo w sobie. Najlepszym sposobem na wejście na właściwą ścieżkę jest stworzenie celów, które pomogą ci żyć tak, jak chcesz. Pomyśl o rzeczach, które są dla Ciebie najważniejsze, a następnie podziel je na osiągalne i możliwe w zrealizowaniu etapy. Utwórz harmonogram realizacji każdego kroku, abyś mógł osiągnąć zamierzony punkt docelowy. I trzymaj się planu! Chociażby przy osiąganiu zamierzonej sylwetki.

3 1

Krok 4

Wybierz ścieżkę edukacyjną i zawodową, która uhonoruje Twój cel. Zastanów się, co chcesz zrobić ze swoim życiem, a także jakie rodzaje kariery mają związek z Twoim celem. Wybierz z tego działanie – program kursów lub pracę, które sprawią, że poczujesz się zmotywowany.

Podążaj tą ścieżką, idąc naprzód. Jest prawdopodobne, że osoby, które Cię otaczają, będą mieć odmienne zdanie od Twojego, w wyborze ścieżki rozwoju, edukacji i kariery. Natomiast Ty rób to, co uważasz za najlepsze dla siebie. Dostajesz tylko jedno życie, więc rób to, co kochasz. Nigdy nie masz gwarancji, że wybrana ścieżka życia przyniesie Ci wybitne osiągnięcia. Dokonuj wyborów w oparciu o to, czego chcesz od życia, a nie o wizję „sukcesu”.

Krok 5

4

Ciesz się tym co kochasz, z umiarem, aby Twoje życie było zrównoważone. Jedz swoje ulubione potrawy, realizuj swoje zainteresowania i baw się z przyjaciółmi. Jednak zrównoważ te przyjemności, dbając o siebie i wydajnie pracując, aby osiągnąć swoje cele. Umiar pozwala ci żyć jak najlepiej, więc nie przesadzaj ani z jednym, ani z drugim. Stwórz rutynę, by mieć czas na wykonanie pracy, posprzątanie swoich rzeczy, dbanie o higienę, hobby i spędzanie czasu z osobami, na których Ci zależy.

Krok 6

Pozwól sobie na naukę i rozwój. Zdobywaj coraz więcej mądrości. Idąc przez życie, prawdopodobnie zobaczysz rzeczy z innej perspektywy niż wtedy, gdy byłeś młody. Ciesz się mądrością i wiedzą, które przychodzą z wiekiem. Pozyskuj nowe informacje i ucz się od ludzi, których spotykasz. Bądź otwarty na wzrastanie i zmienianie się jako osoba, gdy dowiadujesz się więcej o życiu, sobie i innych. Słuchaj historii ludzi, których poznajesz. Staraj się wyjąć lekcje z ich doświadczeń, zwłaszcza jeśli żyli zupełnie inaczej niż Ty. Czytaj książki i artykuły lub oglądaj filmy dokumentalne, aby dowiedzieć się więcej o świecie. Jeśli możesz, podróżuj do innych miejsc, by dowiedzieć się, jak żyją ludzie w innych rejonach.

5 1

Źródła
wikihow.com, evelynlim.com, keepinspiring.me,

Poprzedni Black pepper – Czarny pieprz ( Piper nigrum )
Następny Cardamom – Kardamon ( Elettaria cardamomum )

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *