Olej Kokosowy – SSANIE


olej kokosowy - ssanie

Zregeneruj pod palmami duszę i ciało.
Ssanie oleju kokosowego a lśniące zęby i detoks organizmu

olej kokosowy - ssanie 2

Prosta technika oczyszczania ciała, poprzez mieszanie w ustach odrobiny oleju, obecna była już w Indiach 3500 lat temu.

Uzdrowiciele wedyjscy, już wówczas mieli świadomość, że praktyka ta, nie tylko odświeża oddech i wzmacnia zęby, a także sprzyja długowieczności, poprzez wsparcie regeneracji organizmu i eliminowanie poważnych chorób.

Hinduska metoda mistyków, zwana „kavala graha” dziś popularna jako ssanie oleju, na dobre zadomawia się jako prosty, naturalny sposób wspierania zdrowia. Bardzo dobrą jest świadomość, że sięgając np. po olej kokosowy, możemy terapeutycznie zadziałać na swój organizm, wspomagając go w ograniczeniu, wystąpienia ewentualnych schorzeń. Głosi o tym nawet, jedna z głównych szkół tradycyjnej medycyny ayurwedyjskiej.

W jaki sposób płukanie jamy ustnej olejem, działa na organizm?

NCBI (National Centre for Biotechnology Information), po przeprowadzeniu badań potwierdziło, że aktywowane podczas ssania oleju w ustach, enzymy znajdujące się w ślinie, absorbują toksyny pochodzenia chemicznego, bakteryjnego, środowiskowe zanieczyszczenia z krwi. Jednym słowem, mielenie oleju kokosowego w ustach, odtruwa i oczyszcza całe cało, poprzez usuwanie zanieczyszczeń.

Otwórz buzię, a powiem ci jak ma się twoje ciało i kondycja pozostałych systemów

W medycynie ajurwedyjskiej, usta traktowane są jako odbicie „lustro” całego ciała. Jeżeli w twojej jamie ustnej, cokolwiek jest poza normą zdrowotną, uzdrowiciel wedyjski, z pewnością poinformowałby Cię, że w twoim ciele jest lub pojawi się schorzenie.

Jak poza szczotkowaniem, flossowaniem i regularnymi spotkaniami z dentystą, zadbać o pyszczek?

olej kokosowy - ssanie 3

Najważniejszą wyjściową do wszystkiego, jest stopniowe dopasowanie techniki do siebie oraz uważna obserwacja.

Jeśli zdecydowałaś się na wypróbowanie tej detoksykującej praktyki, na samym początku, wyposaż się w olej, który będzie cię wspierał, zamiast szkodzić. Gorąco zachęcamy do wyboru czystych produktów, które pochodzą z certyfikowanych upraw, są organiczne i tłoczone na zimno, przez co zachowują swoje właściwości, i mimo, że olej w płukaniu ust nie jest połykany, jego jakość ma znaczenie. Ważne jest chociażby to, że nie dostarcza zbędnych substancji, w postaci oprysków, pestycydów i stymulatorów wzrostu roślin albo zanieczyszczeń środowiskowych. Ale to jest oczywiste.

Jak to zrobić dobrze pierwszy raz?

Krok pierwszy – wybierz olej, który lubisz (sezam, słonecznik, kokos) i nabierz ilość jednej łyżki do ust

Krok drugi – mieszaj w ustach, przelewając przez każdy zakamarek, wszystkie szczeliny między zębami, każdy obszar dziąseł języka, podniebienie.

Krok trzeci – miel językiem i olejem 5-20 minut, najlepiej każdego ranka, przed jakimkolwiek posiłkiem

Krok czwarty – wypluj do kosza, nie do zlewu by uniknąć zatkania odpływu

Jeśli chcesz uzyskać szybsze efekty, możesz stosować do 3 razy dziennie, przed każdym posiłkiem

Kilka informacji extra

Rozpoczynając swoją przygodę ze ssaniem oleju, skoncentruj się na tym co tobie służy. Jeżeli 20 minut wydaje ci się początkowo okresem nie do przejścia, na spokojnie zacznij od sesji 5 minutowych, wydłużając ten czas, w miarę swoich możliwości.

W trakcie akcji, możesz również dojść do wniosku, że następnym razem wolisz spróbować z innym olejem. Śmiało wybieraj to, co tobie sprawi satysfakcję.

Zawsze pamiętaj o niepołykaniu oleju. Zgromadzone w nim toksyny, powinny zostać usunięte z organizmu, nie chcemy ponownie wprowadzać ich do ciała.

Pierwsze efekty, będziesz mogła zaobserwować już po 7-10 dniach ssanie oleju. Jak w każdej technice, największe znaczenie ma dyscyplina i systematyczność połączona z cierpliwością. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami, efektami oraz własnymi przemyśleniami w komentarzach. Jesteśmy ciekawi, jak wam się podoba taka olejowa technika.

 Ryzykowne olejki eteryczne – słowo o bezpieczeństwie 

Najlepsze oleje do detoksu

olej kokosowy ssanie 4

Najlepsze to przede wszystkim te, które lubisz najbardziej

KOKOSOWY – z zawartością kwasu laurynowego, może działać przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, antyseptycznie i doskonale oczyszczająco. Nadaje się nawet do szczotkowania zębów np. z odrobiną olejku eterycznego

Zalecane do powyższych akcji są dodatkowo:

SEZAMOWY – ponieważ zawiera imponujący zestaw witamin, minerałów i związków korzystnie wpływających na zdrowie, dzięki którym wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze a nawet przeciwlękowe. Bogactwo cynku wspiera poczucie witalności i dobre samopoczucie, ponieważ zawarta w nim tyrozyna, po związaniu się z serotoniną i łagodzi lęk, i poprawia nastrój. Wysoka zawartość miedzi, pomaga zmniejszać stan zapalny. Olej ten może działać również przeciwgrzybiczo.

Poprzedni Kleszcze jako zwierzęta domowe – czy to w ogóle ma sens?
Następny Olej Rycynowy - Zastosowanie

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *