Olej z Czarnuszki – jak, po co, dlaczego?


olej z czarnuszki

Modne małe czarne, czyli 9 dowodów na to, że olej z czarnuszki może wpłynąć na Twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno i witalność.

Mała czarna to zawsze dobry wybór, a małe czarne, powinny regularnie zacząć ci towarzyszyć. Jeśli troszczysz się o szyk i styl, uwzględnij w swojej diecie zdrowe trendy, z olejem z czarnuszki na czele. Najlepiej BIO, organic.

olej z czarnuszki
Z czego tak naprawdę jest ten olej?

Olej z czarnuszki pozyskiwany jest z nasion czarnuszki (Nigella Sativa) czy inaczej czarnego kminku, wywodzącego się z południowo-zachodniej Azji, obszarów Morza Śródziemnego i Afryki.

Małe czarne w akcji

Jedne z obiecujących badań, sprawdziły możliwości małych czarnych ninja w zetknięciu z bakteriami lekoopornymi.

Jak jest?

W odniesieniu do Narodowego Instytutu Zdrowia:

– szczepami bakterii opornymi na środki przeciwdrobnoustrojowe, czyniącymi je praktycznie niemożliwymi do leczenia, są te powodujące: HIV, gronkowca, gruźlicę, grypę, rzeżączkę, candidę i malarię

– 5-10% pacjentów szpitalnych jest zarażonych tego typu bakteriami, z czego ponad 90 tys z nich umiera każdego roku, co w porównaniu do śmiertelności tego typu pacjentów w roku 1992, wzrosło o liczbę ponad 12 tys

– osoby zakażonego tego typu bakteriami, narażone są na dłuższe pobyty w szpitalach, ich leczenie jest bardziej skomplikowane, a możliwość zdrowienia utrudniona

Co sprawdzono?

Badanie przeprowadzone przez naukowców miało na celu ustalenie, jak radzi sobie olej z czarnuszki z lekoopornymi bakteriami i antybiotykami min. jak amoksycylina, gatifloksacyna i tetracyklina.

W wymienionych badaniach na 144 badanych szczepów, z których jak wspomniano, większość była oporna na działanie wskazanych leków, aż 97 z nich zostało wyhamowanych przez olej z czarnego kminku.

Poza olejkiem z oregano, niewiele substancji naturalnych jest w stanie wykazać tak duży potencjał w eliminacji drobnoustrojów i okazało się, że olej z czarnuszki szczególnie skuteczny okazał się na szczepy lekooporne jak P. aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej) S. aureus (gronkowiec złocisty).

Działanie takie zawdzięcza trzem kluczowym naturalnym substancjom chemicznym

  1. Tymochinon 30-48%, który wykazuje działanie przeciwdrgawkowe (20-22), przeciwutleniające (23), przeciwzapalne (24), przeciwnowotworowe (25), przeciwbakteryjne (26) i przeciwgrzybicze (27).
  2. Tymohydrochinon
  3. Tymol

Za olejem z ziarenek czarnuszki murem stoją:

Fitochemikalia

Zajmując się rosnącym problemem odporności na grzyby i pleśnie, przetestowano składowe/komponenty oleju z czarnuszki pod kątem działania na 30 patogenów i uzyskano informację, że:

Każdy ze składników, wykazywał 100% wyhamowanie każdego z 30 patogenów

Tymochinon okazał się najlepiej działającym związkiem przeciwgrzybicznym

Tymol okazał się najsilniej działający na pleśnie

W podsumowaniu, olej z czarnuszki został uznany za unikalny, ponieważ jego skład chemiczny, zawierał substancje działające razem jak i osobno, udowadniając, że w obliczu wspomnianych fitochemikaliów, ani grzyby ani pleśnie nie mają warunków na rozwijanie się.

Tymochinon, aktywny składnik czarnych nasionek, jest dobrze znany z właściwości przeciwutleniających, przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych, co pomaga w sytuacji zapalenia mózgu, cukrzycy, astmie czy karcynogenezie.

Substancja ta działa jako wolny rodnik lub skuteczny wymiatacz rodników ponadtlenkowych. Chroni również wątrobę przed toksynami.

Tymol to aktywny składnik, który nadaje olejkowi eterycznemu właściwości wspierające proces LECZENIA. Jest naturalnym monoterpenem, o szeregu przydatnych właściwości:

– powszechnie stosowany jako środek pomagający w eliminacji wielu wirusów, gruźlicy

– stosowany jako środek dezynfekujący do celów ogólnego przeznaczenia i medycznych

– jest szybko rozkładającym się, naturalnym pestycydem

– używany w środkach kosmetycznych – perfumach, środkach aromatyzujących, płynach do płukania ust

Niezwykłe korzyści płynące strumieniem oleju z czarnego kminku:

Literatura naukowa, podkreśla zdolność działania nasion z czarnuszki, w zapobieganiu rakowi, cukrzycy, otyłości, wypadaniu włosów, chorobom skóry czy zakażeniom, jak MRSA

  1. Wsparcie w walki z rakiem

Dzięki swoim silnym fitochemikaliom i zdolnościom antyoksydacyjnym, wykazano, że olej z czarnuszki, pomaga w naturalny sposób wspierać leczenie raka.

Naukowcy chorwaccy za pomocą badania na zwierzętach, ocenili aktywność przeciwnowotworową tymochinonu i tymohydrochinonu, gdzie przyczyniły się one do 52% zmniejszenia liczby komórek nowotworowych.

Białaczka, Rak piersi, Guz mózgu, Rak trzustki

Rak trzustki – Tymochinon, dzięki właściwościom przeciwzapalnym, jest w stanie hamować rozwój raka trzustki, jak i zabijać/eliminować komórki raka trzustki

  • Promowanie zdrowia wątroby
Poprzedni Olej Rycynowy - Zastosowanie
Następny Olej z Krokosza - oponka i sadło spadło

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *