Oregano – Lebiodka pospolita ( Origanum vulgare )


Oregano

Znane przede wszystkim jako przyprawa. Ma tak ogromne możliwości odkażające i antyoksydacyjne że śmiało można wyjść z jego stosowaniem poza obszar kuchni.

Jeden z najsilniejszych olejków eterycznych. Ze względu na swoje komponenty chemiczne – wysoka zawartość karwakrolu i tymolu – działa oczyszczająco na wszystkie układy, niweluje rozwój bakterii, pasożytów, odtruwa, wzmacnia cały system immunologiczny.

Podstawowe korzyści Oregano

Skutecznie usuwa infekcje grzybicze i produkowane przez nie toksyny.
Wspiera prawidłowe trawienie poprzez działanie rozkurczowe, reguluje metabolizm.
Ułatwia odkrztuszanie. Jest stosowany w terapii na boreliozę, gronkowca złocistego. 

Oregano Emocjonalnie

Olej pokory i nieskrępowania

Oregano rozprasza niepowodzenia życia i uczy ludzi, aby aktywnie czynić w taki sam sposób. Pomaga usuwać negatywne bloki i odcina od negatywnie wpływających czynników. Oregano jest olejkiem o ogromnej mocy i niezwykłej intensywności. Osoba potrzebująca Oregano może próbować nawracać innych ludzi na własne, usztywnione poglądy.

Jej silna wola może uczynić ich nieugiętymi w zmianie perspektywy. Takie osoby kurczowo trzymają się swoich opinii i systemów przekonań. Oregano jednakże jest zdecydowane i ma moc przełamywania silnej woli i nauczania pokory. Na najgłębszym poziomie Oregano rozprasza podejście materialne i przywiązanie, które utrudniają indywidualną rozwój i postęp. Podczas korzystania z Oregano osoba może poczuć się zachęcana do zakończenia toksycznego związku, rzucenia opresyjnej pracy lub zakończenia destrukcyjnego nawyku. Te toksyczne przywiązania ograniczają zdolność do odczuwania zdrowego połączenia z Boskością. Oregano zachęca prawdziwą duchowość, zapraszając duszę do życia bez przywiązania i naucza, że ​​oddanie się wyższej mocy obejmuje puszczenie sztywnego podejścia, woli, negatywnych przywiązań i materializmu.

Negatywne cechy, które olejek rozprasza: nadmierne przywiązanie, duma, opinia, negatywizm, nadmierna analiza umysłowa, materialistyczne podejście do życia.

Pozytywne cechy, które wspiera: pokora, brak przywiązania, celowość, elastyczność, gotowość do przyznania się do pomyłki.

Jak zastosować Oregano

+ inhalacje: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople rozcieńczone w oleju bazowym

– 1 kropla w kapsułce dla wsparcia odporności
– z powodzeniem może zastąpić świeże oregano do przyprawiania potraw, uwaga! dozujemy dodając odrobinę na drewnianej wykałaczce 
– 10-16 kropli w butelce z wodą do dezynfekcji powierzchni podczas sprzątania (wstrząśnij przed użyciem)

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie
Poprzedni Pleśń w mózgu, borelioza czy Alzheimer?
Następny Święte drzewo dla poprawy stanu ciała i ducha.

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *