Pępek świata – Świat w pępku. No i olej. Ajurweda


Pępek świata – Świat w pępku. No i olej.
spotify podcast badge blk grn 660x160 1
Stitcher Listen Badge Color Light BG
google play badge
siły Natury deezer
sn itunes

Gdy na świat przychodzi człowiek, tuż po porodzie, przecinana jest jego pępowina i tym samym, po zagojeniu, dołek ulokowany pośrodku brzucha, odchodzi w zapomnienie.

Mimo, że jakiś czas temu zwrócono uwagę na istotność komórek macierzystych, dostatecznej uwagi nie poświęca się temu, co jest śladem niegdysiejszego połączenia nas z łonem matki.

Dostatecznej u nas.

Natomiast pępek jest niezwykle ważnym centrum ciała i taka filozofia jest podkreślona w różnych kulturach. Wszystkie obszary ciała są ważne, ale najważniejszym okazuje się pępek -splot słoneczny.

Dlaczego?

To tutaj przechowywane są Twoje emocje.

Region pępka – splotu słonecznego, jest związany z wieloma ważnymi narządami, takimi jak nerki, żołądek, jelito cienkie, jelito grube, trzustka, woreczek żółciowy i wątroba. Jest to region, w którym odbywa się trawienie naszego jedzenia, a w kręgosłupie dotyczy odcinka lędźwiowego.

Równoważy wszystkie siły i jest środkiem ciężkości fizycznej podczas siedzenia, stania, chodzenia, biegania lub w dowolnej innej pozycji.

Można go uważać za centrum życia bo jak się okazuje odgrywa najważniejszą rolę w harmonii ciała, umysłu a nawet duszy.

Może odpowiadać nawet za nasze samopoczucie i kondycję.

1 4

Słowo o Ajurwedzie – jakie znaczenie nadaje pępkowi?

Nasz pępek (Nabhi) jest niesamowitym darem, który dał nam nasz Stwórca i wszystkie nasze żyły są z nim połączone, co czyni go centralnym punktem naszego ciała.

Istnieje metoda wspierania zdrowia, poprzez oddziaływanie na pępek.

Według Ajurwedy pępek jest siłą napędową ciała, a smarowanie pępka różnymi rodzajami oleju ma wiele zalet zdrowotnych. Wiele osób nie zna ajurwedyjskiej metody nakładania olejków na i wokół pępka. A skoro pępek jest połączony z każdą częścią ciała od początku życia, kiedy odżywianie dociera do dziecka w łonie matki, możemy skorzystać również z dobrodziejstwa jakie niesie nakładanie na niego ciepłego oleju.

Ta technika nazywa się metodą „ Pechoti”. W Ajurwedzie mówi się, że gruczoł Pechoti znajduje się za pępkiem. Kiedy kobieta jest w ciąży, w tym czasie składniki odżywcze są przenoszone między matką a dzieckiem. Pechoti znajduje się na końcu pępowiny. Uważa się, że każdy człowiek ma gruczoł Pechoti i że jest on połączony z ponad 70 milionami nerwów, tkanek i narządów w całym ciele.

Można zatem cieszyć się zdrowiem, nakładając ciepły olej na pępek.

2 4

Jak to robią w Ajurwedzie? – Pępkowe sposoby

Według Ajurwedy nakładanie oleju na pępek leczy suchość oczu, kłopoty z widzeniem, trzustkę, pięty i spierzchnięte usta. Sprawia, że ​​twarz jest jasna, włosy zdrowsze. Sprawdza się na ból kolan, dreszcze, letarg, ból stawów i suchą skórę .

Kilka przykładów, stosowanych olei, olejków, a nawet procentów

Nakładanie oleju Neem na pępek, stosuje się, by pozbyć się upartych wyprysków i trądziku.

Olejek migdałowy, by uzyskać promienny wygląd twarzy

Olejek gorczycowy, by pozbyć się suchych, spierzchniętych ust. Oddziałuje także na pracę jelit, aby usunąć szkodliwe bakterie, ale zachować dobre. W rzeczywistości działa jak łagodny detoks.

Zastosowanie oliwy z oliwek lub oleju kokosowego, ma za zadanie poprawić swoją płodność

Olej sezamowy stosuje się we wszystkich rodzajach bólów stawów. Wiadomo również, że wzmacnia kości. Wielu rodziców korzysta z tego sposoby dla swoich dzieci każdej nocy przed snem.

Olej musztardowy i olejek imbirowego na niestrawność, wzdęcia, nudności i problemy trawienne.

Przy bólu kolan – w nocy przed snem wlewa się 3 krople oleju rycynowego do pępka i rozprowadza go wokół pępka.

 Ryzykowne olejki eteryczne –
słowo o bezpieczeństwie

Używanie Ciepłego Ghee poprawia przepływ krwi do układu nerwowego, a także poprawia układ odpornościowy. Leczy zaparcia i buduje silny układ trawienny. Uśmierza ból stawów.

Olejek tymiankowy działa przeciwskurczowo, pomaga rozluźnić tętnice i żyły, obniżając ciśnienie krwi i stres w sercu. Może również pomóc wzmocnić serce.

Jako środek moczopędny olejek tymiankowy może pomóc ciału w usuwaniu nadmiaru wody, soli i toksyn z organizmu, pomagając w utrzymaniu wagi, prawidłowego ciśnienia krwi, funkcji trawiennych.

Olejek tymiankowy jest wykrztuśny, co oznacza, że ​​może pomóc usunąć śluz z dróg oddechowych i płuc.

Pamiętaj, że olejek tymiankowy jest silnym związkiem i nie należy go stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ może to powodować uczulenie i podrażnienie. Najpierw należy go rozcieńczyć olejem nośnikowym (takim jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub olej migdałowy)

Alkohol trzyma się zanurzony w pępku – aby wyleczyć przeziębienie, grypę i katar.

Wacik nasączony brandy na pępku – aby złagodzić bóle menstruacyjne i skurcze.

Spotkaliście się już z taką techniką stosowania olei i olejków?

Źródła
timesofindia.indiatimes.com, medium.com, rawfoodsgirl.com, euroweeklynews.com

Poprzedni Jak odnaleźć własną ścieżkę? Część – 3
Następny Clove - Goździk ( Eugenia caryophyllata )

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *