Spikenard – Olejek nardowy ( Nardostachys jatamansi )


Spikenard - Olejek nardowy ( Nardostachys jatamansi )
Source: https://www.iucnredlist.org/species/50126627/50131395
spotify podcast badge blk grn 660x160 1
Stitcher Listen Badge Color Light BG
google play badge
siły Natury deezer
sn itunes

Zapach harmonizujący duszę i ciało, kojąc zmysły, doskonale miesza się z innymi olejkami.

Jeden z olejków wymienianych w Starym Testamencie. Pozyskiwany z pachnących kłączy. Wysoko ceniony na Środkowym Wschodzie w czasach Chrystusowych. Stanowił składnik – obok szafranu i mirry – cennych mieszanek olejkowych. Pozyskiwany z korzenia rośliny rosnącej w Himalajach. Ceniony od wieków, tradycyjnie używany do namaszczania i praktyk zdrowotnych w Ajurwedzie. Pomagał poprawiać samopoczucie i wspierał głęboki relaks. Używany w kosmetyce, poprawia czystość i zdrowie skóry. W dzisiejszych czasach z uwagi na swój charakterystyczny drzewno-ziemny zapach, nardowy olejek eteryczny często stosowany jest w produkcji perfum, do relaksujący masaży ciała.

Podstawowe korzyści Olejku Nardowego

Korzystny wpływ na samopoczucie.
Wspiera uczucie odprężenia i wewnętrznej równowagi. Chętnie stosowany w medytacji i aromaterapii z uwagi na harmonizujące właściwości aromatu. Oczyszcza skórę.

Olejek Nardowy – SPIKENARD Emocjonalnie:

Olejek wdzięczności

Nardostachys wielokwiatowy – jego olejek nakłania do prawdziwego uznania i wdzięczności do życia.

Dotyczy wzorców niewdzięczności, w których jednostki postrzegają siebie jako cel pecha lub ofiarę życiowych okoliczności. Takie postrzeganie często prowadzi do poczucia winy i gniewu. Spikenard zachęca duszę do poddania się i przyjęcia życia takim, jakie jest. Zachęca jednostki, aby puściły to co im nie służy i doceniły wszelkie doświadczenia życia.

Otwierając duszę na akceptację i wdzięczność, Spikenard pomaga jednostkom dostrzec głębsze znaczenie ich życia. Wspiera ich w odczuwaniu radości i szczęścia doświadczanego przez innych ludzi, tak samo jak pozytywnych odczuć płynących dla nich samych. Zachęca ludzi do pełnej eksploracji rzeczywistości, poprzez całkowite uwolnienie się od oporu, gniewu i winy.

Wdzięczność jest wyrazem całkowitej akceptacji. Wdzięczna osoba jest zadowolona z tego, co ma. Spikenard uczy ludzi, aby byli wdzięczni za swoje i wyzwania i błogosławieństwa. Pomaga także jednostkom w przezwyciężaniu smutków, poprzez wdzięczność za obecne okoliczności życiowe. Przez całkowite poddanie się i przyjęcie tego co się dzieje, dusza może uzyskać poczucie pokoju i harmonii.

Emocje, których eliminacja jest wspierana przez Nard: niewdzięczność, opór, mentalność ofiary, chciwość, samolubstwo, oczekiwanie na pecha

Emocje pozytywne wspomagane przez Nard: wdzięczność, akceptacja, zadowolenie

Jak stosować Olejek Nardowy

+ inhalacja: 3-4 krople w dyfuzorze
+ na skórę: 1-2 krople w rozcieńczeniu na wybrany obszar skóry

– rozpylaj w dyfuzorze lub wetrzyj 1-2 krople w rozcieńczeniu w kark i skronia dla uzyskania uczucia relaksu i uspokojenia
– skomponuj własne wyjątkowe perfumy, mieszając nerdowy olejek eteryczny z olejkami eterycznymi z goździka, cyprysu, kadzidłowca, geranium, jałowca, lawendy, mirry, pomarańczy, róży oraz wetiwerii pachnącej
– dodaj odrobinę do kosmetyków nawilżających dla zmiękczenia i wygładzenia skóry
– dodaj 1-2 krople do ulubionego żelu oczyszczającego lub produktu anti-aging by uzyskać zdrową, świeżą cerę

 Ryzykowne olejki eteryczne – 
słowo o bezpieczeństwie

Źródła
Zdjęcie/Source: https://www.iucnredlist.org/species/50126627/50131395

Poprzedni Najlepsze do masażu – olejków 13, olei 5
Następny 13 Zielonych super mocy Spiruliny

Brak Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *